כמה נשירת שיער היא נורמלית? הבנת תהליך הנשירה הטבעי

נשירת שיער היא דאגה נפוצה עבור אנשים רבים, וטבעי לתהות האם כמות השיער שאנו מאבדים מדי יום היא בטווח הנורמלי. לפני שקופצים למסקנות ונבהלים, חיוני להבין שרמה מסוימת של נשירת שיער היא נורמלית לחלוטין. במאמר זה, נחקור את תהליך נשירת השיער הטבעי ונדון בכמה נשירת שיער נחשבת לנורמלית.

מחזור צמיחת השיער

כדי להבין את נשירת השיער, עלינו להבין תחילה את מחזור צמיחת השיער. שיער עובר מחזור מתמשך של צמיחה, מנוחה ונשירה. ישנם שלושה שלבים במחזור זה

שלב אנאגן: זהו שלב הצמיחה הפעיל שבו זקיקי השיער מייצרים שיער חדש. בממוצע, שלב זה נמשך בין שנתיים ל-6 שנים, וכ-85% עד 90% מהשיער שלנו נמצא בשלב זה בכל זמן נתון.

ייתכן שתרצה גם לעיין במדריך שלנו ל אשר מחסור בויטמין גורם לנשירת שיער כאן.

שלב הקטגן: שלב הקטגן הוא תקופת מעבר שנמשכת כשבועיים עד 3 שבועות. במהלך תקופה זו, זקיק השיער מתנתק מאספקת הדם ומפסיק לייצר שיער חדש.

שלב הטלוגן: ידוע גם כשלב המנוחה, שלב הטלוגן נמשך כחודשיים עד 3 חודשים. במהלך שלב זה, זקיק השיער נשאר רדום לפני שנשיר את השיער הישן ונכנס שוב לשלב האנאגן.

הבנת נשירת שיער רגילה

זה נורמלי לחלוטין לאבד מעט שיער מדי יום כחלק ממחזור צמיחת השיער. בממוצע, אנשים משילים בין 50 ל-100 שערות ביום. כן, זה נכון – נשירה של עד 100 שערות מדי יום היא בטווח הנורמלי. זה אולי נשמע כמו הרבה, אבל בהתחשב בכך שיש לנו כ-100,000 עד 150,000 זקיקי שיער בקרקפת שלנו, כמות זו היא חסרת משמעות יחסית.טיפולי נשירת שיער

גורמים שיכולים להשפיע על נשירת שיער

שינויים עונתיים: אנשים רבים חווים נשירת שיער מעט מוגברת במהלך שינויים עונתיים, במיוחד בסתיו. תופעה זו, המכונה נשירה עונתית, היא זמנית ואינה אמורה לעורר דאגה.

מתח: ידוע שלחץ משפיע על גופנו בדרכים שונות, כולל נשירת שיער. עם זאת, נשירת השיער הנגרמת כתוצאה ממתח היא לרוב זמנית, וברגע שהלחץ מנוהל, צמיחת השיער בדרך כלל חוזרת לקדמותה.

שינויים הורמונליים: תנודות הורמונליות, כגון אלו במהלך הריון, לאחר לידה או גיל המעבר, יכולות גם להשפיע על נשירת שיער. שוב, סוג זה של נשירת שיער הוא בדרך כלל זמני ואמור להיפתר מעצמו.

מתי לפנות לייעוץ מקצועי

אמנם נשירה של עד 100 שערות ביום נחשבת לנורמלית, אך ישנם מקרים שבהם נשירת שיער מוגזמת עלולה להוות סיבה לדאגה. אם אתה מבחין בגושים של שיער נושרים, כתמים קרחים או עלייה פתאומית בנשירת שיער מעבר לנורמה, חיוני לפנות לייעוץ מרופא או רופא עור. הם יכולים לעזור לזהות את הגורם הבסיסי לנשירת השיער ולהמליץ על טיפולים מתאימים או התאמות באורח החיים.

ייתכן שתרצה גם לעיין במדריך שלנו ל נשירת שיער icd 10 כאן.

הבנה עד כמה נשירת שיער היא נורמלית יכולה להקל על דאגות וחרדות מיותרות. נשירה של עד 100 שערות מדי יום היא חלק טבעי ממחזור צמיחת השיער ואינה מעידה על בעיה. עם זאת, אם אתה חווה נשירת שיער מוגזמת או שיש לך חששות לגבי בריאות השיער שלך, תמיד עדיף להתייעץ עם איש מקצוע רפואי כדי לטפל בכל הבעיות הבסיסיות. זכרו שטיפול נכון בשיער, תזונה מאוזנת וניהול מתח יכולים כולם לתרום לשמירה על מנעולים בריאים וטעימים.

דילוג לתוכן