סיבות לנשירת שיער לגברים

נשירת שיער היא מצב שמשפיע על הרבה גברים מעל גיל 50, אבל יכול להשפיע גם על גברים בשנות ה-20, 30 וה-40 לחייהם. להלן רשימה של 7 סיבות נפוצות לנשירת שיער בקרב גברים.

סוגי נשירת שיער

ישנם סוגים רבים של נשירת שיער, חלק מהסוגים הנפוצים ביותר כוללים:

  • התקרחות גברית או נשית
  • טלוגן שפחת
  • אלופציה אראטה
  • אלופציה טוטליס

תלוי בסוג של נשירת שיער שיש לך והסיבה שאתה עלול לחוות

גורמים גנטיים לנשירת שיער

  • נשירת שיער תורשתית

התקרחות גברית היא אחת הסיבות הנפוצות ביותר לנשירת שיער אצל גברים, מה שגורם למדבקה המוכרת "בצורת U" אצל גברים רבים. למרות האמונה הרווחת, מצב זה אינו נגרם מלחץ אלא הוא גנטי בלבד ומועבר על ידי שני הצדדים במשפחה.

טיפול בנשירת שיער תורשתית

הטיפול היעיל ביותר לנשירת שיער גנטית הוא טבלית מרשם בשם Finasteride (נמכרת לרוב בשם "פרופסיה"). טיפול זה עוצר נשירת שיער אצל 90% מהגברים.

נשירת שיער עם הגיל

למרבה הצער אתה לא יכול להילחם באמא טבע על זה. גיל הוא אחת מסיבות נשירת השיער הרבות לנשים וגם לגברים. מגיל 30 ואילך צמיחת השיער מתחילה להאט והנפח יורד.

טיפול בנשירת שיער מהזדקנות

כיום, גברים רבים פשוט מאמצים נשירת שיער בגיל מבוגר ולובשים אותה בסטייל. עם זאת, אם אינך מרוצה מאיבוד שיערך, טיפולים יעילים כוללים טבליות מרשם Finasteride, כדורים לנשירת שיער והשתלות שיער שהפכו בטוחות ויעילות יותר ויותר.

כדורים לנשירת שיער

אורח חיים גורמים לנשירת שיער

1. מזון ובריאות השיער

כמו כל דבר אחר, השיער שלך זקוק לחומרים מזינים כדי לגדול ולהישאר בריא. ירידה פתאומית במשקל, רמות ברזל נמוכות או תזונה לקויה עלולים להוביל לנשירת שיער חלקית – אם כי על בסיס זמני.

2. טיפול בנשירת שיער כתוצאה מתזונה

אתה יכול לקנות ויטמינים לשיער[1] המתיימרים לעזור לבריאות השיער. אכילת תזונה בריאה ומאוזנת היטב עם הרבה חלבון, ברזל, אבץ וביוטין היא הדרך הטובה ביותר לוודא שהשיער שלך מקבל את החומרים המזינים שהוא צריך. קטניות כמו שעועית ועדשים הן מקום מצוין להתחיל בו.

3. אתה לחוץ מדי

למרות מה שרוב האנשים חושבים, מתח הוא גורם נדיר לנשירת שיער. רק סוג אחד של נשירת שיער (טלוגן effluvium) נגרם על ידי מתח פיזי או רגשי עז. סוג זה של נשירת שיער גורם לדילול פתאומי נרחב, ולא לקו שיער נסוג.

4. טיפול בנשירת שיער הקשורה ללחץ

הסרת הגורם למתח שלך היא הטובה ביותר, אך כאשר הדבר אינו אפשרי (כלומר מעבודה שאינך יכול לעזוב) אז שקול לנסות טיפול קוגניטיבי התנהגותי ולבצע פעילות גופנית סדירה כדי לנהל את הלחץ. עכשיו השאלה היא כמה זמן לוקח לשיער לצמוח אז צמיחת השיער צריכה לחזור לקדמותה תוך 6 חודשים.

5. השיער שלך צמוד מדי

אופנה ושיער בריא לרוב יושבים ביחד בערך כמו שמן ומים – צמות צמודות, לחמניות גבר, תרנגולות וטיפולים קשים יכולים כולם לפגוע בקרקפת שלך באופן משמעותי. ואם השורשים פגומים, זה אומר נשירת שיער.

6. טיפול בנשירת שיער הנגרמת מתסרוקות צמודות

היו הגיוניים, ואל תעקבו אחר טרנדים מזיקים לשיער שמושכים את השיער שלכם חזק מדי. שמרו על הקרקפת על ידי שימוש בשמפו ומרככי לחות, והימנעו מצביעת השיער לעיתים קרובות מדי ללא הפסקה.

מצבי עור וקרקפת

  • סַפַּחַת

בטעות בקלות כקשקשים, פסוריאזיס של הקרקפת גורם לייצור יתר של תאי עור הנראים כפתיתים לבנים גדולים. מצב זה עלול לעיתים להזיק לזקיקי השיער והוא אחת מסיבות נשירת השיער עבור גברים כמו גם עבור נשים.

טיפול בנשירת שיער הקשורה לפסוריאזיס

אם אתה חושד שפסוריאזיס היא הסיבה, התייעץ עם הרופא שלך שיכול לספק טיפולים כגון שמפו תרופתי. צמיחת השיער צריכה לחזור לקדמותה לאחר טיפול במצב זה.

  • סבוריאה דרמטיטיס

מצב עור לא מזיק שנמצא לפעמים על הקרקפת, המסומן על ידי כתמים אדומים קטנים שלעתים קרובות מגרדים. זה נגרם על ידי תגובה דלקתית בקרקפת שלך ועלול לגרום לנשירת שיער בכתמים גדולים על הראש.

טיפול בנשירת שיער הנגרמת על ידי סבוריאה דרמטיטיס

נסה להימנע מגרד כי זה יכול להוביל לזיהום משני, ואז פנה לייעוץ וטיפול מהרופא שלך – צמיחת השיער צריכה להתחדש ברגע שהקרקפת פחות דלקתית.

  • אלופציה אראטה

אם אתה מקבל כתמים קטנים של נשירת שיער, כמו עיגולים, שצצים על הקרקפת, זה ידוע כאלופציה אראטה. חושבים שזה מצב אוטואימוני, זה מצב שבו הגוף מתחיל לתקוף את עצמו בטעות, במקום להילחם בחרקים. תאים במערכת החיסון נאספים בזקיקי השיער ותוקפים אותו, וגורמים לשיער לנשור.

סוג זה של נשירת שיער יכול להתקזז על ידי מחלה לאחרונה, תרופות מסוימות או מתח, אך לעתים קרובות לא ניתן לזהות סיבה ישירה.

תסמיני נשירת שיער (2)

טיפול באלופציה אראטה

עבור הרבה אנשים הקרחות מתחילות להצמיח שיער מחדש, כך שאין צורך בטיפול. אם יש לך מדבקה אחת בגודל קטן-בינוני, ייתכן שיירשמו לך זריקות סטרואידים. אלה מכוונים לדכא את המערכת החיסונית המקומית, ולאפשר לשיער לצמוח בחזרה. אתה כn גם לקבל קרמים סטרואידים או ג'לים כדי לשפשף על המדבקה. אבל בדרך כלל, אלה לא עובדים כמו הזריקות.

ניתן גם לקנות טיפול בשם מינוקסידיל (המכונה Regaine). זה משופשף על הקרחת ועבור אנשים מסוימים זה יעודד את השיער לצמוח מחדש.

  • מחלות מין

זיהומים המועברים במגע מיני אינם גורם שכיח לנשירת שיער. אבל אנשים מסוימים שחולים בעגבת עלולים לחוות נשירת שיער חלקית ב"שלב השני" של המחלה.

טיפול בנשירת שיער הנגרמת על ידי מחלות מין

אם אתה חווה נשירת שיער חלקית יחד עם כל אחד מהתסמינים האחרים של עגבת שלב שני (פריחה כתמתית, כתמים לבנים בפה, גידולים כמו יבלות ליד פי הטבעת או הפות), עליך לפנות לרופא המשפחה שלך או למרפאה המקומית לבריאות מינית. אפשרי. ניתן לטפל בעגבת באנטיביוטיקה, אך אם היא לא מטופלת היא עלולה לגרום לנזק חמור ללב, למוח ולעצבים.

  • שינויים הורמונליים

שינויים הורמונליים יכולים לפעמים גם לתרום לנשירת שיער. הריון ולידה למשל יכולים לגרום לנשירת שיער זמנית, כמו גם גיל המעבר.

הורמונים במהלך ההריון יכולים לגרום לשיער שלך לצמוח עבה יותר, לאחר הלידה ההורמונים שלך מתחילים לחזור לרמות שלפני ההריון, וזה יכול לגרום לשיער להידלדל.

חלק מהנשים עלולות לחוות נשירת שיער לאחר ההריון עקב תהליך הנקרא טלוגן אפלוביום. זה כאשר מחזור החיים הרגיל של השיער נקטע עקב אירוע מלחיץ גדול כמו לידה. השיער מגיע לסוף המחזור שלו הרבה יותר מוקדם מהרגיל ולכן מתחיל להשיל עד שלושה חודשים לאחר האירוע.

טיפול בטלוגן אפלוביום

באופן כללי, אין טיפול לסוג זה של נשירת שיער, מכיוון שהוא בדרך כלל יתחיל לצמוח מחדש מעצמו. אם אתה מודאג מזה, תמיד טוב לדבר עם רופא המשפחה שלך מכיוון שבמקרים נדירים מסוימים, טלוגן אפפלוויום יכול להיגרם ממחסור בברזל או באבץ.

דילוג לתוכן