איך לבחור שמפו כדי לעצור נשירת שיער

בשוק יש טונות של שמפו כדי למנוע נשירת שיער להתחרות זה בזה כדי למצוא מקום בעגלת הקניות שלך! רובם מבטיחים גם הבטחות גבוהות. אז איך בדיוק תבחרי את המתאים לנפילת השיער שלך? לאחר שדיברנו עם הרופאים הביתיים שלנו וחקרנו על מוצרים שונים, המצאנו רשימה של דברים שעליך לזכור לפני רכישת שמפו כדי לעצור נשירת שיער.

איך שמפו שולטים בנשירת שיער?

תן לנו לומר לך קודם כל את האמת הקשה. רוב השמפו הקיימים בשוק אינם נתונים לניסויים קליניים. יתרה מכך, הסיבות לנשירת שיער לנשים שונות מגברים. שמפו אלו אינם יכולים להיחשב כקו ההגנה העיקרי מפני נשירת שיער. עם זאת, שמפו אלה מגבירים את זרימת הדם באמצעות המרכיבים שלהם, ובכך מועילים נגד נשירת שיער במידה מסוימת. המרכיבים אמנם נמצאים בריכוז מוגבל והם מדוללים. היעילות של שמפו כאלה תלויה בתדירות ובזמן היישום.

דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני בחירת שמפו לעצירת נשירת שיער

במקום להימשך לתוויות הנועזות שכתובות שמפו נגד נשירת שיער, נסה לערוך מחקר לפני שתבחר אחד. לא כל שמפו או שמפו יכול לעזור לך עם נשירת השיער שלך. בדיקת דם לאיבוד שיער גם עוזרת למצוא את הסיבה העיקרית לנשירת שיער. סוג השיער, חששות השיער, המרכיבים ורמת ה-pH של השמפו כולם נכנסים לתמונה בזמן שאתה מחליט על שמפו שיכול להיות יעיל נגד נשירת השיער שלך.

alovera עבור נשירת שיער

1. הבן את סוג השיער שלך

קודם כל, הכירו את סוג השיער והקרקפת שלכם. אתה לא יכול להשתמש בשמפו המיועד לקרקפת יבשה על קרקפת שומנית. להלן סיווג סוגי שיער המבוסס על פרמטרים שונים:

בסיס הסיווג סוגי שיער
צפיפות שיער שיער עבה, בינוני ודק
כמות שמן (סבום) המופרשת על הקרקפת שיער רגיל, שמן, יבש ומשולב
קוטר שיער שיער עבה, בינוני ודק
נקבוביות או יכולת השיער לשמור על לחות נקבוביות גבוהה, בינונית/רגילה ונמוכה
גמישות (יכולת של גדיל להתמתח לפני החזרה למצב רגיל) גמישות גבוהה, בינונית ונמוכה
דפוס שיער או דפוס תלתל שיער חלק, גלי ומתולתל

2. להבין את דאגת השיער שלך

ייתכן שיש לך נשירת שיער בגלל קשקשים, צביעת שיער, שורשי שיער חלשים או בעיות הקשורות לקרקפת. חשוב להבין את הסיבה לנשירת השיער שלך לפני שאתה פונה לחנות היופי. איבוד של כ-100 גדילים נחשב נורמלי. כל דבר מעל זה הוא עניין של דאגה ואתה צריך להבין את הדאגה לשיער שלך.

להלן כמה מהמרכיבים שאתה יכול לחפש כדי למקד בעיות ספציפיות:

מַרכִּיב פוּנקצִיָה
פחם פעיל, חומצה סליצילית שמקורה בירוק חורף [1] מסיר זיהומים סותמים זקיקים ויכול לעודד צמיחת שיער בריאה
אבץ, ביוטין, קולגן, תערובת גלוקו-אומגה, חלבון אורז וקראטין מחזק את השיער
קטוקונאזול אנטי פטרייתי ומסייע בהסרת קשקשים
ג'ינג'ר, נענע מגביר את זרימת הדם בקרקפת
חמאת שיאה שומר על לחות שיער
נוגדי חמצון ושמנים אתריים כמו שמן זרעי ענבים מפחית דלקות וגירוי בקרקפת
קרטין מצפה את קווצות השיער, נועל לחות בקרקפת ומוסיף נפח לשיער
שמן זרעי דלעת, שמן רוזמרין ותמצית תה ירוק מקדם צמיחת שיער

3. טיפים שלא תוכלו לפספס

1. היצמד לשמפו שלא מקציף הרבה. אלו הם שמפו ללא סולפט והם בטוחים על הקרקפת שלך.

2. נסו לחפש חומרים טבעיים ככל האפשר.

3. אם יש לך שיער מתולתל, מקורזל או גס, חפשי שמפו המאלף את המנעולים שלך מלבד מניעת נשירת שיער.

4. השתמשי בשמפו שקוף (אלה בדרך כלל עדינים) אם יש לך שיער דק במיוחד.

5. לשיער יבש, חפשו מרכיבי לחות יחד עם מרכיבים יעילים נגד נשירת שיער.

4. שמפו ברמת pH

הזיעה על הקרקפת שלך מתערבבת עם שמן או סבום ליצירת שכבה דקה הנקראת מעטפת החומצה. ה-pH של מעטפת זו הוא סביב 4.5 עד 5.5. האופי החומצי של השיער מונע התפתחות של פטריות וחיידקים גם בקרקפת ובשיער.

כמו כן, pH זה שומר על ציפורן השיער שלמה ובריאה. ככלל אצבע, חפש שמפו שה-pH שלהם קרוב לזו של הקרקפת שלך כדי שלא יגרמו נזק לשיער/קרקפת.

שמן לנשירת שיער

5. ממה להימנע?

כדי לטפל במצב נשירת השיער שלך, חפש שמפו המכילים חומרים פעילים טבעיים. הימנע מסולפטים (מירת סולפט, נתרן לאוריל סולפט ואמוניום לאוריל סולפט), אלכוהול ונגזרותיו, פרופילן גליקול, פרבנים, פתלטים.

למה השיער שלי נושר כשאני עושה שמפו?

זה נורמלי לאבד כמה קווצות שיער בזמן שמפו. זהו השיער שנמצא בשלב המנוחה או בשלב הטלוגן. אבל אם אתה מבחין בגושים של שיער שסותמים את המקלחת שלך, פנה לעזרה רפואית ובקש כדורים ותוספי מזון לנשירת שיער רפואיים. יכול להיות מצב רפואי בסיסי.

מסיימים

אנו מקווים שאתה שוחה באוקיינוס של שמפו נגד נשירת שיער עם כל המידע שסופק לעיל. הסיבות לנשירת שיער נעות בין שינויים הורמונליים לתזונה לא נכונה, זיהום למתח ובעיות בריאותיות בסיסיות. אנו ממליצים לך לפנות לרופא עור בכל נשירת שיער פתאומית או חדשה או קיצונית.

דילוג לתוכן